Hrozně bych si přála, aby se "svět" dozvěděl o všech, kteří dělají něco dobře a mají HLOUBKU.

Pro mě je to zrovna tady Sváťa, kterého po očku sleduju a velice mě inspiruje a mám za to, že může i Vás.

No a, i když nejsem žádnej pisálek ba naopak, rozhodla jsem se ho požádat o rozhovor a trošku jsme se dotkli TOP tématu SACHARIDOVÉ VLNY.

ENJOY MARIKA


Sváťo ty jsi se věnoval původně strongmanování. Jak dlouho a jaké byly tvé největší úspěchy?

Strongman sporty mě pohltily někdy v roce 2009, kde mě do toho zasvětil můj kamarád, který působil v profi Strongman.

Mé úspěchy jsou hlavně v tlakových disciplínách, viz.foto, kde mám velký potenciál. Co byl ten první impuls přejít k fitness?

Stalo se mi, že jsem potkal pár známých, kteří mi položili otázku: "ty ještě cvičíš"? Já dřel neskutečně, ale byl jsem tak zavalitý, že nebyl vidět pomalu kus svalu.

Celkově se mi nelíbila má postava a hlavně ten pupek :-)

Aby jsi zhubnul a vyrýsoval se v takhle rekordním čase, rozjížděli jsme spolu často sacharidové vlny. Napiš mi o tom prosím něco. Ve zkratce, jak taková vlnka vypadá a co s tebou vyvádí?

Ano, co nejdřív jsem se pustil do radikální změny jídelníčku a dal tomu striktní pravidelnost!

Před tím jsem jedl doslova jak prase. Svíčková, uzeniny, vše v oleji atd. No hrůza a děs.

Velkou roli sehrály tak zvané Sacharidové vlny - kde nejprve musíte držet správný příjem bílkovin, aby nepadala svalová hmota, a pak s radostí do mučení hýbání s cukry. Je to jedna z nejtěžších diet, ale úspěchy jsou nejlepší. Postupným přidáváním sachrů dáváte tělu impulsy o tom, že má z čeho brát energii a tak nemusí ukládat přebytečné tuky jako zdroj energetických zásob. Samozřejmě nemůžeme pořád jen přidávat, protože příjem musí být úměrný k dennímu výdeji energie. Ve zkratce přidáváme a pak následně ubereme na minimum, kde si tělo vezme energii z uloženého tuku a tak pořád dokola.

Jaké jsou tvé momentální výsledky a jaké máš stanovené cíle?

Začal jsem na váze cca 105 kg, momentálně po dvou měsících mám 95 kg, které se mi v pohodě drží, i když občas ujedu v jídle. Chystám se na to vyzkoušet si kulturistickou soutěž, zatím na sobě hodně dřu a makám a jen co najdu nějakého sponzora, tak jdu do toho. Pokud tento sport člověk nechce dělat polovičatě, tak je to dost náročné na finance. Ale já cítím, že se mi to brzy podaří. Držte mi palce.

Hláška nebo motto, které Tě nejvíce bere?

Never back down and Belive. (Nikdy to nevzdávej a věř, protože ve víře je síla). No Gain no Pain. Bez práce nejsou koláče. A nebojte se selhání. To jsou má 3 motta.

Jsi fanda 30ti denní výzvy, inspiruje tě v něčem?

Samozřejmě že jsem velký fanda, jak 30ti denní výzvy, tak hlavně tvůj Maričko. Moc ti držím palce, aby se vše dařilo podle tvých představ. Velkou pusu Sváťa :-)

Já Ti Sváťo moc děkuji a přeji ať se daří, zasloužíš si to.

A co vy, máte nějakou otázku na Sváťu? Hoďte jí do komentů a já se budu snažit Sváťu ještě někdy uhnat o odpovědi.

Vytvoř si účet a získej tyto skvělé výhody

Dárečky DÁRKY A ODMĚNY Sbírání lováčků a soutěže
Profil OSOBNÍ PROFIL Zaznamenávej a sleduj svůj progres
Plánky a tipy PLÁNKY ZDARMA TOP-Tipy na cvičení

Znáte nás z médií