Krásný den,

motivace není nikdy dost. Motivují nás lidé tím, co dokázali. Motivují nás naši příbuzní a lidé v našem okolí. Motivaci potřebujeme téměř ke všemu.
Chceme dobře vařit? Motivují nás strávníci, kteří jídlo pochválí.
Chceme dobře psát? Motivují nás čtenáři, kteří čtou naše články nebo knihy.
Chceme být úspěšným podnikatelem? Motivují nás lidé, kteří dosáhli svého cíle.
Chceme být hubení, zdraví, fit? Motivují nás lidé, kteří už nějakou tou proměnou prošli.
Ale to není všechno, co je v tomto „odvětví“ zapotřebí.

Jak nalézt motivaci ke sportu a změně životního stylu?

Každý poradí něco jiného a na každého platí něco jiného. Co zabralo Pepině, nezabere Magdě a naopak. Dnes tu máme tedy několik tipů jak motivovat sám sebe a zvítězit.

Menší oblečení I

Každá ho máme doma – tričko z mládí, džíny z puberty, sukni z prvního rande. Řekněte sami, taky byste dali nevím co za to, že se do toho nostalgického kousku znovu nasoukáte? Než vše vyházíte, nechte si jeden takový kousek doma.

Menší oblečení II

Mně také pomohlo koupit si něco pěkného, nového a záměrně menšího. Tehdy to byly džegíny. A každý měsíc jsem se do nich cpala s tím, jestli už nastal ten DEN. A on nastal. Pamatuju si, jak jsem se promenádovala po bytě v oněch džegínách, šťastná jak ta blecha – brzy na to jsem kupovala kalhoty ještě menší.

Fotografie své vysněné postavy

Tohle u někoho skvěle funguje. Mně to ale přijde částečně sporné. Pokud si na lednici vyvěsíte fotku modelky s mezírkou mezi stehny a vy k tomu nemáte dispozice, může to být pouze ilustrační cíl.

Začít v lepším počasí

Ano, počasí má také velký vliv. Na sluníčku nám je lépe a pocitově nemáme neustálý hlad a chtíč se obalit, aby nám nebylo chladno. Tedy jaro je ta správná chvíle, pokud dlouhodobě stále začínáte.

Moct zhřešit

Tohle zaznělo nejčastěji, když jsem se ptala, proč lidé sportují. Co je jejich motivací? Většina touží po beztrestném občasném mlsu. A není se co divit, rekreační sport je moc fajn a člověk u něj může objevovat spoustu krás přírody s přáteli a závěrečné posezení je příjemnou tečkou.

Svatební šaty, plavky

Trochu sporná motivace – hubnout bychom neměli pouze do určitého data, kdy oblékneme jistý kus oblečení, měli bychom hubnout pro sebe a nastálo. Dávat si šibeniční termíny, že zhubneme, může vést i k brzkému JOJO efektu.

Zdraví

Jeden z nejlepších důvodů a největších motivací většiny z dotázaných. Rozhýbání těla, zbavení se bolesti zad a další.

Pohyblivost ve stáří

Zavázat si tkaničky v 70 letech, ohnout se pro cokoliv, dojít si kamkoliv a držet se ve formě po co nejdelší možný čas, no není to krásná motivace? Já třeba říkám, že pokud někomu přijde dražší kvalitní potravina, ať si to přepočítá do budoucna. Jednou jistě ušetří za velmi drahé léky a doplňky stravy.

Výhružné vzkazy na lednici

Jsou lidé, kterým pomůže drsný obličej manžela, tchýně nebo známé osobnosti a nápisy všeho druhu: NEŽER! ZAVŘI TU LEDNICI!

Motivační citáty a obrázky

Klasika, která také velmi často vede – polepit lednici, skříňku, monitor na počítači, obrázek v peněžence a další. Téměř každý z nás má své heslo, které ho žene dál.

Závody a aktivní sport

Pro některé z nás může být hnacím motorem zúčastnit se alespoň jednou za život závodu, ať už běžeckého nebo třeba turnaje ve volejbale. Ten pocit, kdy vám předávají medaili, i když jen za účast, je neuvěřitelný a rozhodně stojí za to.

Vyčištění hlavy

Dost z nás si rádo pročistí venku hlavu, odplaví špatné myšlenky anebo si dá dohromady záležitosti, které by jinak odkládal.

Čas pro sebe

Jste maminka a nemáte normálně hlídání, ale pro sport by vám pohlídali? No tak hurá na něj. Pro mě to jsou kolikrát jediné půlhodinky během dne, kdy jsem sama. Ale jít si zaběhat, jít do fitka nebo na skupinovku, zkrátka dělat něco pro sebe a mít čas pro sebe – není to dostatečná motivace pro věc?

Líbit se protějšku

Také podstatný bod, velmi často chceme reprezentovat dostatečně svůj protějšek.

Zlepšit výkon v posteli

A teď nemyslím spánek, i když po prosportovaném dni se vám bude lépe i spát. Nicméně i sexuální výkon se s fyzickou kondicí značně zvedne a budete si sex užívat jako nikdy předtím. Zvedne se také sebevědomí a už nebudete muset přikrývat různé části svého těla.

Děti

Ano, děti jsou také velmi častou motivací, buď je chceme mít a bojíme se ještě vyšší váhy či zdravotních komplikací nebo chceme být zkrátka krásnou maminkou. Chceme je dohonit, chceme s nimi držet tempo a nechceme, aby se našim dětem posmívali spolužáci, že je jejich máma velryba. A taky jim rádi jdeme příkladem.

Sparing partner či trenér

Kámoška či kámoš, co se nebojí na vás zařvat, ať tím zadkem pohnete, vezme vás běhat, do fitka a je vám velkou oporou. Vhodné především, když tento druh podpory zvládnete psychicky.

Nakopat všem zadek

Joo jedna z nej motivací. Jsou kolem vás pochybovači? Udělejte jim to na truc!!

Je to vždy všechno ve vaší hlavě, nejmocnější čarodějkou je psychika a s ní bychom měli pracovat, co nejvíce to půjde.
V každém případě to děláme pro sebe. A i když to bude trvat měsíce nebo dokonce roky, tak do cíle se jednou určitě dostaneme.

Vytvoř si účet a získej tyto skvělé výhody

Dárečky DÁRKY A ODMĚNY Sbírání lováčků a soutěže
Profil OSOBNÍ PROFIL Zaznamenávej a sleduj svůj progres
Plánky a tipy PLÁNKY ZDARMA TOP-Tipy na cvičení

Znáte nás z médií