⟵   Zpět

Jak na to? Aneb párové stravování v době, kdy jedu výzvu

„No jo, tak já pojedu výzvu s vlastním jídelníčkem, ale co zbytek rodiny?“ Mám pro tebe několik rad a zkušeností výzvařů, kteří si tím stejným již prošli.

Já sama jsem si stejnou otázku položila ve chvíli, kdy jsem se rozhodovala pro zakoupení výzvy, jejíž součástí byl i jídelníček. Mám dvě děti a jednoho muže :-) Od začátku mi bylo jasné, že pokud si chci zachovat zdravý rozum, nemůžu celé dny strávit u plotny. Čeká mě přece moje první výzva a já si ji chci pořádně užít.

Brzy jsem zjistila, že podobně jako já je na tom spousta dalších výzvařek. Pojďme se tedy podívat, jak si s touto situací poradily ony.

Anetka

U nás je to vždy o náhradách, bez nich by to nešlo (pozn. redakce: pokud nemáš doma všechny potřebné suroviny nebo ti některé nechutnají, můžeš si zakoupit BALÍČEK VÝZVA+ přímo ve výzvě u jídelníčku. Díky němu zjistíš, kterými potravinami můžeš nahradit chybějící surovinu, a to včetně přesné gramáže).
Dále je to o detailech a kompromisech. Nevážit např. zeleninu a ovoce, to bereme po kusech (banán, jablko, paprika, prostě kus). Důležité je plánovat jídelníček na celý týden.
V neděli si k tomu sednu a upravím hlavní jídla tak, aby je jedla celá rodina. Je tam bulgur? Vím, že to děti nejedí, ale já s manželem ano. Takže je to cajk. Quinoa? Ta je drahá pro 5 lidí, nahradím ji rýží, aby mohla jíst celá rodina. Dost často prohazuji teplé obědy za teplé večeře, jelikož manžel chodí pozdě z práce domů. Musí si tedy vystačit se studeným obědem, ale odměnou mu je společná teplá večeře. Někdy navařím na dva dny dopředu a pak jen poměrově rozdělím na 4 krabičky (2 a 2).

Evička

My s manželem jedeme spolu. Já startuji s váhou 80 kg, takže vše připravuji pro dva. Konkrétně 4 porce na 2 dny. Porce, pravidelnost a pestrost jídel mu vyhovují. Dokonce má pocit, že jí víc než kdy jindy. Vždy se dopředu domluvíme, na co máme chuť a co uvařím. Lišíme se v detailech, např. on rád hermelín, já eidam. On dá přednost jablku, já banánu. Z oříšku si vždy vybere mandle, já kešu atd. Úplně vše vážím, ale musím říci, že mě to baví. Máme dvouletého synka, takže pokud nám zůstane například půl banánu, je jeho. Je perfektní dojížďák.

Dáša

Aktuálně vařím hlavně pro děti, které jsou na distanční výuce. Ze začátku jsem z toho byla zoufalá, vařila zvlášť pro sebe a pro zbytek rodiny, vše poctivě vážila. Ale postupně jsme se sladili. Výzvu jedu od září, takže množství jídla už dokážu pro sebe odhadnout. Snažím se z náhrad vybrat to, co budou jíst i děti. Dvě různá jídla už vařím výjimečně. Manžel má v týdnu obědy v práci a o víkendu vařím pro všechny. Každá sobota je pro všechny z nás velký svátek, protože mám volný den a můžeme se všichni vyřádit :-)

Petra

Vařím manželovi to, co sobě. Většinou neprotestuje, spíš je rád, že má co jíst. Když to nechce, tak si něco uloví sám. Horší je pro mě odolat těm jeho dobrotám :-)

Několik doporučení na závěr

➡ Nejlepším řešením je domluvit se s partnerem a jít do toho spolu. Například naše nejkomplexnější výzva ZHUBNI NAFURT je určena pro muže i ženy. Velkou výhodou je fakt, že se můžete vzájemně podporovat a motivovat.

➡ Pokud je tvůj partner ve formě a zhubnout nepotřebuje, je potřeba najít si systém a jídelníček dopředu plánovat. Ideální je využít náhrady potravin a vybrat ty, které chutnají všem. Porci vaříš pro dva, jejich velikost přizpůsobíš váze.

➡ Zapoj do vaření i protějšek. Chce mít přece doma krásnou a spokojenou partnerku :-)

➡ Hledejte kompromisy a připravuj si jídlo na 2 dny. Ušetříš tím čas pro sebe, případně pro přípravu dalšího jídla pro zbytek rodiny. Mně osobně se podařilo zapojit svého partnera nejen do výzev, ale i do vaření. Když totiž viděl, jak mu hubnu před očima, chtěl prostě taky. A nejde jen o zevnějšek, ale o energii, kterou bych díky výzvám mohla rozdávat.


5.5.2021

Alena

Autorka se narodila v Ostravě, do Prahy ji přivedl osud, láska a nespočet nových možností. Miluje Prahu, dle jejích slov je to nádherné město s neskutečnou energií. Má dvě děti, vystudovala školu Tvůrčího psaní Markéty Dočekalové a kurz spisovatele Reného Nekudy. Její vášní je psaní. Miluje život, neboť je její neustálou inspirací a touhou.

Vaše komentáře:

Výzva doporučuje

Zhubni nafurt - naše nejkomplexnější výzva - Splň si svůj sen a jednou provždy ZHUBNI NAFURT. S nejkomplexnější výzvou máš na výběr ze 4 variací jídelníčků - klasický s masem, vegetariánský, bez lepku či bez laktózy. V téhle výzvě dostaneš to nejlepší v 60 dnech. Tréninkový plán je nadupaný. Čeká tě 42 tréninků (Tabata, HIIT,Klouzání, Kickbox, Posilování) v podání 5 trenérek. Nově si pro tebe Mari připravila Posilování mysli, program, kde budeme pracovat s myslí a naučíme se sebehodnotě, spokojenosti a lásce ke svému tělu. Přidej se ke skupině dalších výzvařů a dosáhni společnými silami vytoužených výsledků. Chci vědět více

Rubriky blogu

Nejnovější články

Nejčtenější za poslední týden

Nejoblíbenější

Přidej se k nám na síti