⟵   Zpět

Kardio na lačno – ano, či ne?

Co si pod tímto pojmem představíme? Jakoukoliv aerobní aktivitu ráno, a to ještě před tím, než se nasnídáme. Je tělu prospěšná, nebo je to pouhý mýtus?

Co si můžeme představit pod pojmem aerobní aktivita

Jednoduše řečeno je to pohybová aktivita, která umí dokonale spálit tuky a je velmi prospěšná pro naše zdraví. Patří sem rychlá chůze, běh a spinning, ale také plavání. Jedná se o déle trvající (většinou středně intenzivní) aktivitu se zvýšenou tepovou frekvencí, kdy je tělo udržováno v tzv. aerobním pásmu. Přesně v tomto okamžiku začne naše tělo využívat jako zdroj energie primárně tukové zásoby (minimální doba cvičení je 20-30 minut), proto je tento efekt využíván především při snaze zhubnout. Měj na paměti, že aerobní aktivita je aerobní pouze tehdy, pokud nepociťuješ pálení svalů a tvoje tepová frekvence se pohybuje mezi 55-65% maximální TF. Pokud neznáš své hodnoty, jednoduše si je můžeš spočítat online na jakékoliv tepové kalkulačce.

Jaká doba je nejvhodnější pro spalování tuků

Ihned po probuzení není náš trávicí trakt zatížen jakoukoliv stravou a hladina cukru je relativně nízká. Dá se tedy říci, že je to ideální doba pro spalování tukových zásob. Ale pozor, nikoli z hlediska sportovní výkonnosti. Vyčerpání se v tomto případě může dostavit rychleji, s čímž souvisí například potřeba častějších přestávek.

Je kardio na lačno bezpečné?

Pokud nebojuješ s vysokou hladinou cukru v krvi, potom není potřeba se tréninku s nízkou nebo střední intenzitou obávat. Pokud se ale rozhodneš pro cvičení s vysokou intenzitou (HIIT, běh nebo jízda na kole na delší vzdálenost), je lepší před samotným tréninkem dodat tělu energii ve formě jídla s vysokým obsahem sacharidů a zajistit si tak výživu i v průběhu této aktivity.

Jak se tedy rozhodnout?

Pokud neustále bojuješ s kily, které se ti nedaří zhubnout, doporučuji

kardio na lačno vyzkoušet.

Potřebuješ pomocnou ruku? Vyzkoušej výzvu Spalovací rychlovka. Vybrat si můžeš ze dvou variant (začátečníci a pokročilí). Více informací najdeš ZDE.


0.0.0000

Alena

Autorka se narodila v Ostravě, do Prahy ji přivedl osud, láska a nespočet nových možností. Miluje Prahu, dle jejích slov je to nádherné město s neskutečnou energií. Má dvě děti, vystudovala školu Tvůrčího psaní Markéty Dočekalové a kurz spisovatele Reného Nekudy. Její vášní je psaní. Miluje život, neboť je její neustálou inspirací a touhou.

Vaše komentáře:

Výzva doporučuje

Zhubni nafurt - naše nejkomplexnější výzva - Splň si svůj sen a jednou provždy ZHUBNI NAFURT. S nejkomplexnější výzvou máš na výběr ze 4 variací jídelníčků - klasický s masem, vegetariánský, bez lepku či bez laktózy. V téhle výzvě dostaneš to nejlepší v 60 dnech. Tréninkový plán je nadupaný. Čeká tě 42 tréninků (Tabata, HIIT,Klouzání, Kickbox, Posilování) v podání 5 trenérek. Nově si pro tebe Mari připravila Posilování mysli, program, kde budeme pracovat s myslí a naučíme se sebehodnotě, spokojenosti a lásce ke svému tělu. Přidej se ke skupině dalších výzvařů a dosáhni společnými silami vytoužených výsledků. Chci vědět více

Rubriky blogu

Nejnovější články

Nejčtenější za poslední týden

Nejoblíbenější

Přidej se k nám na síti