⟵   Zpět

Tabata

TABATA patří k nejnáročnějším HIIT, tzv, vysoceintenzivním intervalovým cvičením. Náročnější je už jen Insanity. Princip tohodle super efektivního tréninku je založený na 20 s intervalu, kdy cvičíte na VAŠE maximum a 10 s odpočíváte. Provádí se 6-8 sérií a to jednoho cviku, ale u začátečníkům budou stačit bohatě pouze 4 série. Následuje 2 minuty pauza, kdy naberete síly a přechází se na cvik jiný. To, jak dlouho chcete cvičit, záleží jen na vás. Stačí i 20-30 min.

TABATA byla původně navržena pro olympijské atlety, aby si za krátkou dobu zlepšili jak aerobní tak anaerobní kapacitu. Výsledky studií úkazaly, že za pouhé 3 měsíce můžete posunout hodnoty své výkonnosti o 30% nahoru. Neskutečné? Ne! Jen náročnější než jiné druhy tréninků.

Mezi další plusy, především pro dámy, patří nakopnutí spalování až na 48 hodin po výkonu. Tělo jede na plné obrátky, takže spalujete, i když spíte :-)

Pokud nemáte během dne tolik času, stačí vám pár minut a udržíte se i tak ve formě.

Ideální je zařadit TABATU na konec tréninku – jako spalovací část, když už tělo bere většinu energie z tuků. Tím, že tohle cvičení má už tak benefit v procesu spalování, urychlý proces za vysněnou postavou o to rychleji :-)


24.4.2020

Tereza

Terky hlavní důvod proč začít vařit, byl jednoduchý. Nechtěli s bráchou chodit na obědy do školní jídelny, a tak si raději začali vařit sami. Pro upřesnění uvádí, že brácha tenkrát především jedl :-) Každý víkend dávali v televizi pořad Hrníčku vař s Jamiem Oliverem. Stal se okamžitě jejím velkým vzorem. Vstávala kvůli němu, opisovala jeho recepty a podle nich také vařila. Vyzkoušela tak vše od latinskoamerické, přes mexickou až po cizokrajnou kuchyni. Vše se jí vždy perfektně povedlo. Tvrdí, že pokud se držíte receptu, není co zkazit. Svůj první dort upekla ve 12 letech. Od té doby přečetla spoustu kuchařek. Občas peče na zakázku k narozeninám nebo na svatby. Hodně experimentuje. Uvaří prý ze všeho, co jí přijde pod ruku.

Vaše komentáře:

Výzva doporučuje

Zhubni nafurt - naše nejkomplexnější výzva - Splň si svůj sen a jednou provždy ZHUBNI NAFURT. S nejkomplexnější výzvou máš na výběr ze 4 variací jídelníčků - klasický s masem, vegetariánský, bez lepku či bez laktózy. V téhle výzvě dostaneš to nejlepší v 60 dnech. Tréninkový plán je nadupaný. Čeká tě 42 tréninků (Tabata, HIIT,Klouzání, Kickbox, Posilování) v podání 5 trenérek. Nově si pro tebe Mari připravila Posilování mysli, program, kde budeme pracovat s myslí a naučíme se sebehodnotě, spokojenosti a lásce ke svému tělu. Přidej se ke skupině dalších výzvařů a dosáhni společnými silami vytoužených výsledků. Chci vědět více

Rubriky blogu

Nejnovější články

Nejčtenější za poslední týden

Nejoblíbenější

Přidej se k nám na síti