⟵   Zpět

Tabata

TABATA patří k nejnáročnějším HIIT, tzv, vysoceintenzivním intervalovým cvičením. Náročnější je už jen Insanity. Princip tohodle super efektivního tréninku je založený na 20 s intervalu, kdy cvičíte na VAŠE maximum a 10 s odpočíváte. Provádí se 6-8 sérií a to jednoho cviku, ale u začátečníkům budou stačit bohatě pouze 4 série. Následuje 2 minuty pauza, kdy naberete síly a přechází se na cvik jiný. To, jak dlouho chcete cvičit, záleží jen na vás. Stačí i 20-30 min.

TABATA byla původně navržena pro olympijské atlety, aby si za krátkou dobu zlepšili jak aerobní tak anaerobní kapacitu. Výsledky studií úkazaly, že za pouhé 3 měsíce můžete posunout hodnoty své výkonnosti o 30% nahoru. Neskutečné? Ne! Jen náročnější než jiné druhy tréninků.

Mezi další plusy, především pro dámy, patří nakopnutí spalování až na 48 hodin po výkonu. Tělo jede na plné obrátky, takže spalujete, i když spíte :-)

Pokud nemáte během dne tolik času, stačí vám pár minut a udržíte se i tak ve formě.

Ideální je zařadit TABATU na konec tréninku – jako spalovací část, když už tělo bere většinu energie z tuků. Tím, že tohle cvičení má už tak benefit v procesu spalování, urychlý proces za vysněnou postavou o to rychleji :-)


24.4.2020

Tereza

Terky hlavní důvod proč začít vařit, byl jednoduchý. Nechtěli s bráchou chodit na obědy do školní jídelny, a tak si raději začali vařit sami. Pro upřesnění uvádí, že brácha tenkrát především jedl :-) Každý víkend dávali v televizi pořad Hrníčku vař s Jamiem Oliverem. Stal se okamžitě jejím velkým vzorem. Vstávala kvůli němu, opisovala jeho recepty a podle nich také vařila. Vyzkoušela tak vše od latinskoamerické, přes mexickou až po cizokrajnou kuchyni. Vše se jí vždy perfektně povedlo. Tvrdí, že pokud se držíte receptu, není co zkazit. Svůj první dort upekla ve 12 letech. Od té doby přečetla spoustu kuchařek. Občas peče na zakázku k narozeninám nebo na svatby. Hodně experimentuje. Uvaří prý ze všeho, co jí přijde pod ruku.

Vaše komentáře:

Výzva doporučuje

Spalovací rychlovka - Nová vysoce efektivní výzva pro všechny, co mají pocit, že neustále nestíhají, nemají na cvičení čas a rádi by viděli výsledky už za 30 dní . Stačí ti vyšetřit si pro sebe pouze 15 min. Za krátkou dobu stihneš dynamickou rozcvičku, protažení a dáš si pořádně do těla. Díky intenzivnímu tréninku budeš rychle spalovat a to i po tréninku - tělo nakopneš do spalovacího procesu na minimálně 24 hodin. Trénink je jak pro začínající, tak pro pokročilé. Výběr máš ze dvou variant. Těšit se můžeš na výběr z 32 tréninků, kterými tě provedou Verča a Terka. Nově jsou součástí instruktážní videa, kde ti trenéři ukáží, jak cvik správně cvičit a jakým chybám se vyvarovat. Aby tvoje hubnutí šlo jako po másle, součástí je redukční jídelníček se stálým, ale sníženým příjmem energie. Chci vědět více

Rubriky blogu

Nejnovější články

Nejčtenější za poslední týden

Nejoblíbenější

Přidej se k nám na síti