⟵   Zpět

Taky tě trápí večerní přejídání? Víme, jak na to

Určitě to také znáš, přes den se ti daří plnit všechna tvá předsevzetí, ale přiblíží se večer a průšvih je tady. O nepřímé úměře jsem slyšela už v matematice, ale že to takhle zaručeně funguje? Přibývající hodiny = ubývající vůle. Tedy alespoň u mě to platí na 100 %.

Naštěstí v tom nejsme holky samy. Třeba naše trenérka Terka. Přestože dnes má velmi silnou vůli, velice dobře si pamatuje na období, kdy tomu tak nebylo.

„Když jsem byla teenager, neustále jsem experimentovala s různými dietami. ‚Přejídací‘ ataky se tak staly mojí každodenní součástí. Časem jsem s nimi přestala bojovat a našla si způsob, jak je porazit. U mě fungovalo cvičení a zaměstnat hlavu. Dostala jsem chuť na sladké? Šla jsem si zacvičit. Nejlépe zabíraly cviky na břicho. S nimi mě chutě zaručeně přešly. Když se mi nechtělo cvičit, vypila jsem co nejvíce vody, abych si maximálně naplnila žaludek. Ale co je za mě nejlepší? Nemít nic doma!“

Nejčastější důvody večerního luxování ledničky

 1. Během dne jím nepravidelně nebo málo a večer to doháním
 2. Večerní jídlo je pro mě formou relaxace u televize
 3. Přepadávají mě chutě na vše, co si během dne odpírám
 4. Chodím pozdě spát
 5. Dám si skleničku vína nebo jiného alkoholu
 6. Jsem ve stresu

Ať už je důvodem tvé večerní přejídací jízdy nepravidelná či nedostatečně vyvážená strava, nebo jen skutečnost, že nestíháš a jsi během dne pod jedním velkým stresem, máme řešení, jak s tímto nezdravým návykem skoncovat!

Ptáš se proč?

 • Když se před spaním pořádně nacpeš, dostane tvé tělo pokyn ke všem jinému než k tolik potřebné detoxikaci a regeneraci.
 • Během spánku se do těla vyplavuje růstový hormon, jehož úkolem je spotřebovávat tělesnou energii z tukových zásob. To znamená, že hubneš, aniž bys pro to musela cokoliv aktivně udělat. Pokazit si to můžeš tím, že zásobíš své tělo navečer sacharidy, které spalování tuků zastaví až na pět hodin.
 • V neposlední řadě pocítíš ihned po probuzení mnohem méně energie.

Naše tipy, jak skoncovat s večerním přejídáním

 1. Nedovol sama sobě hladovět během dne. Odložený hlad se ti vždy několikanásobně vrátí. Zaměř se na pravidelnost a vyváženost. Pokud si nevíš sama rady, vyzkoušej některou z našich stravovacích výzev, třeba velmi oblíbenou Do plavek 2021.
 2. Nenakupuj si domů potraviny, o kterých už předem víš, že neprospívají tvému tělu a nemáš nad nimi kontrolu 😊.
 3. Neponocuj a snaž se chodit spát v rozumnou večerní hodinu. Čím déle jsi totiž vzhůru, tím zvyšuješ šance, že dostaneš na něco chuť.
 4. Nauč se relaxovat jinak než jídlem. Brzy najdeš alternativní metody, které zcela vyřadí jídlo ze seznamu tvých večerních relaxačních metod.
 5. Dej si záležet na večeři. A to nejen na její přípravě, ale také konzumaci. Je potřeba uspokojit nejen své chuťové pohárky, ale také svoji mysl.
 6. Zcela vypusť alkohol. Alkohol = chuť na něco dobrého.

A pokud tě i přes to všechno přepadne chuť, ignoruj ji. Nebo si otevři náš blog a nech se inspirovat příběhy těch, které to dokázaly.

CHCI INSPIRACI


31.5.2021

Alena

Autorka se narodila v Ostravě, do Prahy ji přivedl osud, láska a nespočet nových možností. Miluje Prahu, dle jejích slov je to nádherné město s neskutečnou energií. Má dvě děti, vystudovala školu Tvůrčího psaní Markéty Dočekalové a kurz spisovatele Reného Nekudy. Její vášní je psaní. Miluje život, neboť je její neustálou inspirací a touhou.

Vaše komentáře:

Výzva doporučuje

Zhubni nafurt - naše nejkomplexnější výzva - Splň si svůj sen a jednou provždy ZHUBNI NAFURT. S nejkomplexnější výzvou máš na výběr ze 4 variací jídelníčků - klasický s masem, vegetariánský, bez lepku či bez laktózy. V téhle výzvě dostaneš to nejlepší v 60 dnech. Tréninkový plán je nadupaný. Čeká tě 42 tréninků (Tabata, HIIT,Klouzání, Kickbox, Posilování) v podání 5 trenérek. Nově si pro tebe Mari připravila Posilování mysli, program, kde budeme pracovat s myslí a naučíme se sebehodnotě, spokojenosti a lásce ke svému tělu. Přidej se ke skupině dalších výzvařů a dosáhni společnými silami vytoužených výsledků. Chci vědět více

Rubriky blogu

Nejnovější články

Nejčtenější za poslední týden

Nejoblíbenější

Přidej se k nám na síti