⟵   Zpět

Ponořila se do tmy a sáhla si téměř na dno. S kým trávila poslední týdny a proč opustila sociální sítě

Marika Janečková, zakladatelka výzvy oslavila 40. Jak hodnotí posledních 8 let s výzvou a jaké životní milníky kompletně změnily její postoje a názory?

„Za 8 let s výzvou se mi stalo milión věcí. Někdy mám pocit, že žiji ten nejrychlejší způsob života na světě. Když jsem s výzvou začínala, měla jsem hlavu plnou nápadů a důvodů proč do toho jít. Hlavním motivem jsem byla já a chuť vypadat a cítit se lépe než doposud. Kdybych tehdy věděla, že i po 8 letech budu řešit to samé, jen těžko bych hledala sílu pustit se do toho. A to je přesně ten důvod, proč je dobré nevědět, co náš v životě čeká. Prostě začít s malým cílem, který se průběžně bude měnit, posouvat vždy o kousek dál a dál. Jedním z takových cílů může být třeba zvládnou výzvu za 30 dní, a potom se uvidí.

Je mi 40 let a konečně mám pocit, že jsem dostala rozum.

Důležité je moc nepřemýšlet, zbytečně nedramatizovat, neházet si klacky pod nohy, nevzdávat to dříve, než začneme. Já už odjela takových výzev mraky a ano, ráda bych si řekla, že tahle už je moje poslední. Že jsem už konečně zhubla a mám vyhráno. Ale… Víte co??? Je mi 40 let a konečně mám pocit, že jsem dostala rozum 🤣🙈. Pochopila jsem, že život je plný nových nečekaných výzev a zkoušek. Třeba situace, kdy máte konečně pocit, že vypadáte dokonale ale přijde nemoc, rozchod, stres. Prostě něco, co nebylo v plánu. Najednou stojíte zase na začátku, na rozcestí. Schoulíte se do klubíčka a už nechcete, nemáte energii. Vše se opakuje pořád dokola, máte pocit, že tohle už nedáváte. Jedno vím jistě. Dovolte si tím projít, prožít si to a probrečet. Ale pozor, ať se v tom neutápíte příliš dlouho. Protože tohle je začátek konce. Začátek dalších, dalších a dalších nepříjemností, které si jednoduše k sobě přivoláte.“

Nemoc, rozchod, stres….Ty sama sis poslední týdny prošla neuvěřitelnou zkouškou svých sil. Co stalo s naší Marikou a co jí pomohlo zhubnout?

Vlevo foto Mariky v průběhu léčby, foto vpravo Marika dnes.

To že jsem nebyla poslední týdny aktivní na sociálních sítích mělo pádný důvod. Napadl mě vir, který jsem si pravděpodobně dovezla z dovolené. Hnusný a neskutečně dlouhý (2,5 měsíce). Přesnější dvě slova bych pro něj jen těžko hledala. Nejhorší byl způsob, jakým zaútočil na mé tělo. Skutečnost, že poslední 4 týdny napadl především mé oči, s sebou přinesla nejen absolutní omezení v každodenních činnostech, ale také v možnosti jakéhokoliv sociálního kontaktu skrze veškerá média. Jednoduše jsem byla vržena do absolutní tmy, díky které jsme měla možnost sáhnout si na dno svých sil. Když se na to dnes dívám s jistým odstupem, přinesl mi tento stav mnoho nových prožitků, díky kterým jsem přehodnotila úhel pohledu na spoustu věcí ve svém životě. Jedna z věcí, která mi došla během celého toho procesu posledních týdnů bylo zjištění, že to nejdůležitější je komunikovat se svým tělem a mít ho ráda!/em>

Poslední 3 roky jsem si prošla mnoha těžkými životními milníky (rozchod, syndrom vyhoření, úzkostné stavy), nazvala bych to obdobím kompletní transformace. Přesto jsem splnila svůj cíl, dostat se opět do formy. Jak jsem to dokázala? Posuďte sami.

Foto vlevo minulé léto, vpravo den před 40. narozeninami (11.6.2021)

Těch věcí bylo samozřejmě více, ale pokud bych měla vyzdvihnout jednu, bez které bych jen těžko vypadala tak jak vypadám, tak by to určitě byla jedna z mých srdcových záležitostí, výzva ZHUBNI NAFURT 2.0.

Nejde jen o komplexnost výzvy, co se týče výživy (4 variace jídelníčku), tréninkového programu (42 tréninků s 5 trenéry), ale také o jedinečný projekt Posilni mysl, který je jeho nedílnou součástí. Naučí tě vnímat sebe sama a přemýšlet o své sebehodnotě. Je to prostě takové moje dítě, na které jsem náležitě hrdá. Zúročila jsem zde všechny své dosavadní zkušenosti a věřím, že vám pomůže vybudovat dlouhodobé návyky, dosáhnout svých cílů a celkově zkvalitnit vaše životy.

Moje narozeninová párty - ty jsi její součástí! Pojď si pro svoji vymazlenou čtyřicítku.

Dlouho jsem přemýšlela nad dárkem, který by vystihoval můj vztah k vám. Protože pokud je někdo nepostradatelnou součástí mého života, tak jste to vy. MOJI VÝZVAŘI. A protože jste nejlepší, mám pro vás slevu 40 % na to nejlepší, co jsme doposud vytvořili, výzvu ZHUBNI NAFURT 2.0.

Na ostatní výzvy máte také slevy, a to až do výše 40 %, tak neváhej a vyber si tu, která je tvému srdci nebližší. Vybírat můžeš ZDE! Jen pozor, tato party končí v úterý 15.6. o půlnoci, není tedy na co čekat.

Co říci závěrem?

Přeji vám všem, ať konečně objevíte tu svoji opravdovou krásu. Buďte na sebe hodní. Mám vás ráda, Vaše Marika 💕

P.S,. pro ty, co celou akci nestihli, mám ještě super slevový kupon an moji nejoblíbenější výzvu ZHUBNI NAFURT 2.0 ve výši 40%! (platí do soboty 19.6.2021). Slevový kupon, který napiš v objednávce do připraveného políčka, je "MARI40".

15.6.2021

Alena

Autorka se narodila v Ostravě, do Prahy ji přivedl osud, láska a nespočet nových možností. Miluje Prahu, dle jejích slov je to nádherné město s neskutečnou energií. Má dvě děti, vystudovala školu Tvůrčího psaní Markéty Dočekalové a kurz spisovatele Reného Nekudy. Její vášní je psaní. Miluje život, neboť je její neustálou inspirací a touhou.

Vaše komentáře:

Výzva doporučuje

Zhubni nafurt - naše nejkomplexnější výzva - Splň si svůj sen a jednou provždy ZHUBNI NAFURT. S nejkomplexnější výzvou máš na výběr ze 4 variací jídelníčků - klasický s masem, vegetariánský, bez lepku či bez laktózy. V téhle výzvě dostaneš to nejlepší v 60 dnech. Tréninkový plán je nadupaný. Čeká tě 42 tréninků (Tabata, HIIT,Klouzání, Kickbox, Posilování) v podání 5 trenérek. Nově si pro tebe Mari připravila Posilování mysli, program, kde budeme pracovat s myslí a naučíme se sebehodnotě, spokojenosti a lásce ke svému tělu. Přidej se ke skupině dalších výzvařů a dosáhni společnými silami vytoužených výsledků. Chci vědět více

Rubriky blogu

Nejnovější články

Nejčtenější za poslední týden

Nejoblíbenější

Přidej se k nám na síti