⟵   Zpět

Míša (- 15 kg): „Díky vašim výzvám jsem si vytvořila poměrně dobré návyky a představu o tom, jakou s

Věděla jsem, že fňukat dokáže každý. Je třeba se zvednout, oklepat a začít na sobě intenzivně pracovat!

Míše je teprve 24 let a už má za sebou úžasný kus cesty a práce na sobě samé. Její postavu by jí mohla závidět nejedna z nás, ale ne vždy tomu tak bylo. Pojďme se společně podívat na její cestu za krásnějším a zdravějším JÁ.

Vlevo foto před proměnou, vpravo foto dnes.

Prvotním cílem Míši bylo shodit pár kil, a získat tak lepší pocit sama ze sebe. Později toužila vypadat krásně ve svatebních šatech, dnes je to celkově o zdravém životním stylu. A jak se jí to daří?

„Začínala jsem na váze 88 kg, nyní mám 73 kg, pas původně 100 cm, nyní 82 cm, hrudník 111 cm, teď 97 cm, boky mínus 15 cm!“

Cíle se postupně měnily, motivace zůstávala stejná. Dostat se do lepší formy a vyzkoušet nový přístup ke stravě. Proto na začátek zvolila naši vůbec nejoblíbenější výzvu Sacharidové vlny
Dnes má za sebou hned několik výzev – Letos Bikiny (v nové podobě Výzva do plavek), Zhubni nafurt, Prostě zhubni, Spalovací rychlovka. To vše stihla za jeden jediný rok.

A jak se dnes cítí?

„Lehčí a krásnější.“

Nejen Míša, ale i okolí zaznamenalo první změny velice brzy. „Okolí reagovalo nejdříve s obavami o mé zdraví, následně, když zejména rodina pochopila, že jsem začala zdravě jíst a sportovat, jsem zjistila, že mě hodně lidí obdivuje a někteří se nechali mojí proměnou inspirovat.“

Nastaly okamžiky, kdy to chtěla vzdát?

„Naštěstí taková fáze u mě úplně nenastala. Prostě jsem si tu negativní energii vybila na příteli, který mě v jídelníčku, ale i ve sportovních aktivitách plně podporoval a podporuje dodnes. Měla jsem občas stavy, zejména ze začátku, kdy jsem díky velké závislosti na cukru měla špatnou náladu. Přítel byl na mě přísný, dnes mu za to děkuji. Slovy ‚Když budeš ležet na gauči a cpát se čokoládou, tak se nemůžeš divit, že kila budou stále přibývat‘ mě dokázal vždy nastartovat. Věděla jsem, že fňukat dokáže každý a je třeba se zvednout, oklepat a začít na sobě intenzivně pracovat!“

Jak vypadal den Míši před a po výzvě?

„Dříve jsem šla do práce a nejedla. Druhá varianta byla, že jsem jedla, na co jsem měla chuť a když jsem měla chuť. Pila jsem více alkoholu než v současnosti a rozhodně jsem celkově nedodržovala pitný režim. Dnes už si potrpím na klasickou rutinu – ráno voda, pak snídaně, svačina, oběd, svačina, večere a do toho dostatek vody.“

A co Míša a boj s disciplínou?

„Zejména z počátku, kdy jsem si odvykala na sladké, jsem měla doslova abstinenční příznaky. Takže jsem s disciplínou, bojovala ze všech sil. Holky, nebojte se, nejste v tom samy!

Míša si uvědomila více než kdy jindy, že je potřeba dát svému životu rovnováhu. Nejenom na sobě dřít, ale dopřát svému tělu také potřebnou relaxaci a odpočinek. Naučila se dostatečně spát, alespoň 8 hodin denně, někdy i více. Vrátila se ke koníčkům, které milovala v dětství – klávesy a malování. To vše doplnila aktivním odpočinkem – vycházkami se psem nebo lehkou prací na zahradě.

Vlevo foto před proměnami, vpravo Míša dnes.

Na závěr jsem se musela zeptat, zda by doporučila náš projekt ostatním a proč, a jestli případně uvažuje o některé z dalších našich výzev.

„Za poslední rok jsem vyzkoušela již několik výzev a také řadu z nich doporučila. Pro mě osobně jsou největším přínosem právě jídelníčky, díky jednoduchému zpracování a vyváženosti ušetřím spoustu času, který bych jinak potřebovala na vymyšlení jídel a následně na nákup surovin.
V současné době například jednu z vašich výzev zkouší i moje sestra – dvojče, která se inspirovala mou proměnou. Za poslední rok však není jediná a doufám, že do budoucna ani poslední, koho se mi podaří „přivést na správnou cestu“!


30.5.2021

Alena

Autorka se narodila v Ostravě, do Prahy ji přivedl osud, láska a nespočet nových možností. Miluje Prahu, dle jejích slov je to nádherné město s neskutečnou energií. Má dvě děti, vystudovala školu Tvůrčího psaní Markéty Dočekalové a kurz spisovatele Reného Nekudy. Její vášní je psaní. Miluje život, neboť je její neustálou inspirací a touhou.

Vaše komentáře:

Výzva doporučuje

Zhubni nafurt - naše nejkomplexnější výzva - Splň si svůj sen a jednou provždy ZHUBNI NAFURT. S nejkomplexnější výzvou máš na výběr ze 4 variací jídelníčků - klasický s masem, vegetariánský, bez lepku či bez laktózy. V téhle výzvě dostaneš to nejlepší v 60 dnech. Tréninkový plán je nadupaný. Čeká tě 42 tréninků (Tabata, HIIT,Klouzání, Kickbox, Posilování) v podání 5 trenérek. Nově si pro tebe Mari připravila Posilování mysli, program, kde budeme pracovat s myslí a naučíme se sebehodnotě, spokojenosti a lásce ke svému tělu. Přidej se ke skupině dalších výzvařů a dosáhni společnými silami vytoužených výsledků. Chci vědět více

Rubriky blogu

Nejnovější články

Nejčtenější za poslední týden

Nejoblíbenější

Přidej se k nám na síti