⟵   Zpět

Avokádová pěna

Tento recept je tak rychlý, chutný a snadný, že si ho oblíbíš nejen ty, ale i tví hosté. Stačí ti 6 ingrediencí, 1 mixér, 3 kroky a je hotovo!

Doba přípravy: 10 minut
Doba vaření: 0 minut

Suroviny pro 2 porce:

  • 2 avokáda
  • 2 lžíce holandského kakaa
  • 2 lžičky medu
  • 4 menší banány
  • 2 lžičky vanilkového extraktu
  • 100 ml mléka

Postup přípravy:

  1. Avokádo zbavíme pecky, vydlabeme dužinu a přemístíme do mixéru.
  2. Do mixéru přidáme všechny ostatní ingredience a mixujeme dohladka.
  3. Avokádovou pěnu podáváme samostatně nebo jako polevu například na palačinky.

Dobrou chuť!

Zajímavosti:

Jedno průměrné avokádo obsahuje 4 gramy proteinu, což jej řadí na přední příčky v soutěži o ovoce s nejvyšším obsahem bílkovin. Právě proto je avokádo oblíbené při proteinových dietách nebo jako přísun bílkovin pro vegetariány a vegany.

Náš tip: Pokud chceš vyzkoušet něco neobvyklého, vyzkoušej avokádo na grilu. V kombinaci např. s rybou je to kulinářský zážitek! Potři nakrájené plátky avokáda lehce olejem a nech z každé strany grilovat 30 sekund. Tahle úprava dodá avokádu zcela nový rozměr.

Pokud patříš mezi milovníky avokáda, chceš shodit přebytečný tuk a vytvarovat svoji postavu, vyzkoušej naši výzvu JEDU KETO. Tato stravovací výzva je určena pro muže i ženy. Jelikož hlavním zdrojem jídelníčku jsou tuky, naučí tvé tělo lépe spalovat vlastní tukové zásoby.


14.5.2021

Alena

Autorka se narodila v Ostravě, do Prahy ji přivedl osud, láska a nespočet nových možností. Miluje Prahu, dle jejích slov je to nádherné město s neskutečnou energií. Má dvě děti, vystudovala školu Tvůrčího psaní Markéty Dočekalové a kurz spisovatele Reného Nekudy. Její vášní je psaní. Miluje život, neboť je její neustálou inspirací a touhou.

Vaše komentáře:

Výzva doporučuje

Zhubni nafurt - naše nejkomplexnější výzva - Splň si svůj sen a jednou provždy ZHUBNI NAFURT. S nejkomplexnější výzvou máš na výběr ze 4 variací jídelníčků - klasický s masem, vegetariánský, bez lepku či bez laktózy. V téhle výzvě dostaneš to nejlepší v 60 dnech. Tréninkový plán je nadupaný. Čeká tě 42 tréninků (Tabata, HIIT,Klouzání, Kickbox, Posilování) v podání 5 trenérek. Nově si pro tebe Mari připravila Posilování mysli, program, kde budeme pracovat s myslí a naučíme se sebehodnotě, spokojenosti a lásce ke svému tělu. Přidej se ke skupině dalších výzvařů a dosáhni společnými silami vytoužených výsledků. Chci vědět více

Rubriky blogu

Nejnovější články

Nejčtenější za poslední týden

Nejoblíbenější

Přidej se k nám na síti