Náš PŘÍBĚH aneb jak vznikl projekt 30TI DENNÍ VÝZVA a jedna VELKÁ LÁSKA

Zajímá vás, jak jsem si šla pro hezčí tělo já a co z toho všechno vzniklo? Jestli ano, tak vás teď zvu na kukajdu do mého a Marťasova osobního života :-)

Před odletem do USA. Na této fotce jsem si jen tak hrála na svém xichtíku doma. Doufám, že poznáváte pana Střihorukého Edwarda

Tak tedy začínáme...

Jednoho krásného dne jsem dostala úžasnou možnost konečně navštívit svoji "rodinku" v USA.

Chtěla jsem to tam obhlédnout, protože tehdy jsem si myslela, že všechno, co od života chci, je udělat tam kariéru jako profesionální vizážistka. Nesmějte se, ono by se to bývalo povedlo, kdyby mě tak nenadchla výzva, cvičení a vy.

Čti více.. Čti méně

WOOOOW Amerika!

Říkala jsem si. No šíleně jsem se těšila, ale to jsem ještě nevěděla, že se tam tloustne i ze vzduchu. No vážně! Dobře, teď trochu kecám Je tam prostě všeho hodně a všechno je vynikající. No, dlouho to netrvalo. V rekordně krátké době 30 dní jsem se stihla vyloženě vycpat jídlem nebo možná i tím vzduchem… Já nevím.

Když jsem přijela zpátky domů, moc lidí ke mně upřímných nebylo. No, a to je myslím to nejhorší… Když jsou na vás lidi ve vašem okolí zbytečně hodní. Nevím, jak to máte vy, ale mě vždycky posílí spíš kritika. když to teda není úplně zlý.

Takže díky bohu alespoň za ty 2 kamarády, kteří mi to tehdy vmetli do obličeje. Jakože moje figura „není úplně tak stejná, jako když jsem odjížděla“. Přesně si pamatuji tu větu, kterou mi po návratu řekla moje kámoška:

„Mari, ty jsi na těch fotkách nějaká větší.”

Toho druhého, kluka, kterému jsem se chtěla líbit, citovat radši nebudu.

Po měsíci v USA

Pole dance a motivace

Začala jsem o sobě přemýšlet, ale nijak mě to nedonutilo opustit svou pohodlnost a jít něco dělat nebo dokonce méně jíst. Ale pak!! Pak jsem objevila POLE DANCE!! Bože, jak já jsem se chtěla umět motat na té tyčce... Jenomže přišel háček. Na té tyči musíte mít opravdu hodně miniaturní oblečení, abyste se na tom vůbec udrželi.

No, ale jak máte dělat nějaký sport, při kterém se máte cítit ladně, žensky a sexy, když se cítíte tlustě??

Takže přišla MOTIVACE!! Upozorňuji, že nemám nijak vyvinutou pevnou vůli nebo tak něco. Ale dokážu se nadchnout a namotivovat a když se postavím nějaké VÝZVĚ, potřebuji jí POKOŘIT. Je to pro mě, jako splnit slib. Řekla jsem si tedy, že když jsem mohla 30 dní na váze nabírat, mohla bych teď zase zkusit 30 dní na váze ubírat.

„Schválně co to jako udělá, zaměřit se na krátkodobý cíl?“

Protože mně, kdyby někdo řekl to staré otřepané – Zdravý životní styl to je cesta na dlouho trať, to už musíš změnit návyky napořád a nejlépe hned a nejlépe vynechat… no skoro všechno. Tak mě tím absolutně odrovná a garantuji vám, že bych nezměnila nic. Udělala jsem si tedy nějaké jednoduché cvičební programy na 30 dnů (měla jsem to štěstí, že jsem před tím 8 let žila s hokejistou a kdysi jsem závodně tančila, takže jsem zhruba věděla, co je správné a co mi může pomoci) a tak vznikla moje PRVNÍ 30TI DENNÍ VÝZVA.

V domnění, že si udělám malou skupinku z přátel na facebooku, jsem naházela na net osobní amatérské cvíčo programy, které už jsem měla odjeté, a pomohly mi. Pojmenovala jsem to ledabyle 30ti denní výzva. Mělo to být takové hodně free, odlišné a prostě jen pro kámoše. Myslela jsem, že se připojí 10 známých, se kterými se budeme navzájem hecovat. Třeba kdo udělá víc dřepů.

První KRŮČKY

Zanedlouho jsem ale zjistila, že jsem vlastně vytvořila veřejnou stránku, která se začala těšit velké oblibě.

Ale znáte to a funguje to tak bohužel všude. Když se vám začne dařit, přijdou i TI, co se vám to budou pokoušet znepříjemnit. Podle mě je to taková zkouška, jestli si fakt stojíte za tím svým, anebo se necháte ovlivnit cizí „pravdou“. Takže se objevila taková ta zlá a přehnaná kritika. Jak už jsem řekla, kritika mi sice pomáhá být lepší, jenže když je toho už moc, tak vás to začne táhnout spíše dolů.

Přemýšlíte, proč jsou na vás v podstatě cizí lidi zbytečně zlí, a nechápete, jak si to k vám vůbec můžou dovolit a hlavně PROČ? Dokonce někdo založil celý blog, kde mě i ostatní výzvaře pomlouvali :-0 A ve finále jsem nakonec ještě přišla o nejlepší kámošku, protože prý mě měla radši jako Mariku, která má svých pár kamarádů a néé tisíce imaginárních přátel na facebooku.

Po nějaké době jsem se se vším srovnala, protože těch pozitivních ohlasů bylo 1000x víc než těch negativních. Taky jsem si uvědomila, že pro tyhle „kritiky“ to vlastně nedělám! A že kámošky co mě nepodpoří, prostě nejsou kámošky. Navíc mi dělalo velikánskou radost, že se přidávalo na stránky stále víc a víc nadšených lidí s odhodláním plnit 30ti denní výzvy.

Začala jsem cítit potřebu pomáhat a motivovat a možná být pro někoho i příkladem, inspirací.

Start 1. 30ti denní
výzva
Další výzvička Cíl

Takhle vypadaly ty první pokusy výzev :-) Já osobně jsem nejdřív najela na cca 14 dní sacharidových vln, které jsem si v té době sama nějakým zázračným způsobem vypočítala :-) Bylo to z jednoduchého důvodu. V té době jsem slintala snad nad každým jídlem a obzvláště nad sladkým. Vždyť já jsem se tehdy olizovala i nad cukrem. Pak jsem si dala výzvu na břicho a na dřepy.

Moje proměna po 3 měsících

A tak jsem složila slib…

…sama sobě (a mamce, která výzvou hodně žila, protože se zrovna snažila hubnout), že pokud bude do měsíce na stránkách 1000 lidí, udělám si kurz na trenéra fitness. Abych více rozuměla tomu, co jsem začala a mohla tak své plány dělat odborněji.

Na stránky jsem mezitím přidávala své úspěchy a také nové výzvy. Poprosila jsem jinou kámošku (kterou výzva nadchla), aby mi pomáhala s odpovídáním na vzkazy, bylo jich stovky. Za její pomoc jí patří velké veřejné DÍKY... Páťo! Můj kamarád se zrovna učil programovat weby, a tak jsme u piva vymysleli, že 30ti denní výzvě uděláme web. Vůbec jsme nevěděli, co na něj dáme a k čemu to bude dobré, ale když už se to Pája učil…

Uběhl TEN onen zmiňovaný měsíc. Nemohla jsem tomu věřit!! Na 30ti denní výzvě se mnou spokojeně cvičilo 30 000 lidí. Začali mi posílat své výsledky a psát jaké výzvy cvičili. Byla to PARÁDA.

Mastila jsem tedy na kurz, jak jsem slíbila a tam… Tam jsem poznala toho nejskvělejšího lektora, který mě učil. … Marťase. Než jsme si ale k sobě našli cestu, tak se stalo asi tak milion věcí. Od nepochopení, přes velké zklamání až po kamarádství, to vám ale povím až na nějakém společném setkání výzvařů. Po nějaké době mi s výzvou začal pomáhat, a tak se z nás stal nejen skvělý tým, ale i pár, který se o dva roky později rozmnožil o dalšího člena… pidi členíčka, vlastně to je BOSS celé výzvy, takže pozor na něj. Zdravíme do budoucnosti Niky (až si to budeš moct přečíst) .

Vy jste mi dali nový směr, práci a smysl života.

Kritici mi dali schopnost se obrnit, zocelit a hlavně sílu nepolevit a makat dál… na sobě i na své postavě.

A nakonec jedno POKOŘENÍ MÉ SKUTEČNÉ VÝZVY (mrška) TYČKA! :-)))

Děkuji vám.

A děkuji celému týmu - Patricii, Alence, Pájovi, Marťasovi, Pétě, Marťe, Anetce, Lukymu, Barče a všem trenérům za super práci a pomoc.

Matin Navrátil ,,Když něco děláš, dej do toho všechno!”

Marťas je zapálený kulturista a velký nadšenec do všeho kolem fitness. Zúčastnil se několika kulturistických soutěží. Dělal lektora studentům fitness, pracoval jako osobní trenér a také vedl skupinové lekce, a to zejména TRX. Má také bohaté zkušenosti s nabíráním a hubnutím. Dříve závodně tančil latinu, a tak si jeho vizáž a zaměření tréninků žádalo spíše hubenou figuru. Když se později zbláznil do světa fitness, všechna jeho energie směřovala hlavně k nabírání. Tak, aby měl sílu a mohl zvedat těžké váhy. Před kulturistickou soutěží pak ale zase musel dostat všechen přebytečný tuk z těla ven. Takže kdo jiný by mohl s výzvou lépe pomáhat, přátelé?

Marika Janečková ,,Zační hned, néé až zítra!”

Jsem autorka a zakladatelka projektu 30ti denní výzva. Kvůli tomuto projektu, který vznikl náhodně, jsem se rekvalifikovala na instruktorku fitness a TRX a našla svou životní cestu. Vy jste mi dali nový směr, práci a smysl života. Kritici mi dali schopnost se obrnit, zocelit a hlavně sílu nepolevit a makat dál… na sobě i na své postavě.

Znáte nás z médií

Odebírej zdarma naše rady, novinky a akce!

Vše ti pošleme přehledně v emailu a nic ti neunikne! Odhlásit se můžeš kdykoliv.