Česká republika tloustne. Dvě třetiny obyvatel má buď nadváhu nebo je obézní. I mezi dětmi je přebytečný tělesný tuk, čím dál tím větší problém. Chceme s tímto problémem, který může ohrožovat zdraví něco udělat. Řekli jsme STOP! A nastavili zrcadlo experimentem, který podstoupil náš Marťas. Ukázal, že stejně jako se dá za 30 dní hezká postava špatným jídlem a nulovou fyzickou aktivitou zkazit, tak stejně se dá za 30 dní opět získat a to i s dobrými návyky ke cvičení a stravování. Svým příkladem chce vyburcovat, co nejvíce z vás! Pojďme spolu pomoct sobě a svým příkladem i ostatním! Za hubenější ČESKO!

Zapoj se a svez se na vlně hubnutí s námi!

Krásný den Všem těm, kteří se už zapojili a chystají se zatočit se svými kilogramy. Krásný den i těm, kteří o tom uvažují a i těm, kteří již svou vysněnou cestu našli. A samozřejmě i těm, kteří prostě musí to odhodlání ještě najít a my pevně věříme, že to bude brzy!


Data nelžou…

Česká republika totiž tloustne. Obezita postihuje čtvrtinu dospělých. To je více než 2,5 miliónu obézních lidí, které tloušťka přímo ohrožuje na zdraví. Když k obézním připočteme i lidi s nadváhou, tak se dostaneme u mužů k číslům 71 % a u žen 57 % z počtu obyvatel ČR. Což už je naprostá většina. U dětí je situace taky zhoršující. Třetina z nich má problém s obezitou nebo nadváhou. U dětí se však problém netýká jen fyzické stránky, ale díky možným narážkám ostatních dětí na jejich zjev, především jejich psychiky. Přečetli jsme si pár takovýchto studií a článků a zhrozili se. Opravdu to s námi není na dobré cestě. Jídlo nás pohltilo. Naše české pochoutky jako knedlíky, zahuštěné omáčky, buchty, koláče, nekvalitní potraviny v nízké cenové relaci. Opíjení se rohlíkem. Znáte taky někoho ve svém okolí, kdo vám řekne: Však já nejím moc. K snídani si dám dva rohlíky, nějakou pomazánku a salám?


Marťas už to nemohl vydržet

A protože Martin věděl, že tohle lidem nevysvětlíme jen tak, rozhodl se, že tenhle experiment, vezme na sebe. Rozhodl se měsíc jíst jako běžný člověk, který už o jídle nemá moc potuchu, neorientuje se, moc se nevyzná, moc se mu ani nechce, nehýbe se, cpe se.
Snídal balení buchet, dával si pivka a chipsíky k televizi, pořádal orgie ve fastfoodech, popíjel sladké vody a limonády, později také energetické limonády, protože z toho všeho stoupajícího a klesajícího cukru byl taky enormně unavený.

Ze začátku si liboval: TAKOVÝCH PRASÁRNIČEK A V PODSTATĚ BEZTRESTNĚ – DĚLÁM TO PRO VÁS! Pak začala přicházet únava. Pivko a chipsíky večer u televize, nechuť cokoliv podnikat s rodinou. Vyjít kopec? Ne díky, počkám dole a dám si tu zatím pivo. Fastfood a přežíračky. Měli jste možnost to sledovat online a spoustu z vás se durdilo, že takhle běžný člověk prostě nejí. Ale kdeže, vážně jste nikdy neměli prasácké období? Neznáte nikoho, kdo by snědl ráno tři koblihy a pět rohlíků k obědu s vysočinou? Opravdu ne? Já jsem ženská a když to na mě přijde, sním s přehledem šest knedlíků s gulášem. Klasické večerní přežíračky, kdy vybílíte špajz. „Já ale moc nejím.“ Spoustu z nás si lže do kapsy, ani si neuvědomujeme to množství sušenek, co spořádáme.
Apatie, úzkosti, nechuť cokoliv dělat, nafouklé bříško.

Ukázal všem, že to jde

A stejně jako se rozhodl Martin přibrat, rozhodl se ukázat, že to jde i dolů. Přišla výzva Prostě zhubni a pro velký úspěch i druhý díl. Martin si po roce výzvu zopakoval a fungovala opět tak skvěla, že dokonce vyhrál kulturistickou soutěž… a pak přišel další impulz… Řekl si. „Když to dokážu já, dokáže to prostě každý!“ Nemusí to být přeci za týden. Nemusí to být za měsíc. Vždyť je to cesta a může to trvat několik let. Máme přece všechen čas světa. Nemusíme být všichni vyrýsovaní Keni a Barbíny, ale můžeme nastoupit cestu, na které přijdeme na to, kdy se sami sobě líbíme. Není přeci ideál krásy mít minimum tuku na těle. Nikdo po vás nechce, abyste měli 50 kilo. Pojďme společně Česku a svým dětem ukázat, že my to umíme zdravě, že my nebudeme plnit tabulku, který národ je na tom v oblasti výživy nejhůř.


Anet a výzva


PS: Věděli jste, že statisticky dokáže víc lidí začít jíst tvaroh a zeleninu ale neodpustí si alkohol? (vycházíme z vašich dotazů)

POZOR! JEŠTĚ NEKONČÍME!

Vrhni se s námi do nové výzvy kde:

  • máš za super cenu oba díly výzvy Prostě ZHUBNI, tedy 60 dní cvičení a jídelníčku
  • na dobu 60 dní máš odemčené Náhrady potravin, díky kterým si snadno nahradíš jakoukoliv potravinu v jídelníčku
  • najdeš spoustu odemčených receptů k inspiraci
  • získáš přístup do tajné hecovací skupiny na FB, kde se budeme vzájemně podporovat a budeš dostávat tipy od Mari, Marťase a týmu

POJĎ S NÁMI DO TOHO - ZAČNI DNES A NE AŽ ZÍTRA! KDE TU PECKU NAJDEŠ? https://www.30tidennivyzva.cz/vyzvy/vyzva-vyzva_tloustce

VÍCE INFO: https://mkt.30tidennivyzva.cz/vyzva-tloustce-2019

Vytvoř si účet a získej tyto skvělé výhody

Dárečky DÁRKY A ODMĚNY Sbírání lováčků a soutěže
Profil OSOBNÍ PROFIL Zaznamenávej a sleduj svůj progres
Plánky a tipy PLÁNKY ZDARMA TOP-Tipy na cvičení

Znáte nás z médií