Krásný den,

každý z nás už se někdy zamiloval. První láskou bývá maminka, postupně je to Jiřík nebo Anička ze školky a časem se dostaneme až k vysněnému protějšku. Milujeme své čtyřnohé miláčky, své děti, své rodiče, život je plný lásky. Ale milujeme i sami sebe?

Kolikrát za život jste si řekla: „Jsem tlustá“ nebo „Jsem tlustý“? Jen z toho důvodu, aby vás někdo v okolí přesvědčoval o tom, že to tak není, a vypadáte skvěle? Abyste na sebe svalili pozornost, a bylo vám dopřáno chvály, třeba i v jiném bodě života?

Základ by měl být v tom, že budeme milovat sami sebe. Pokud u nás funguje „sebeláska“, máme i notnou a potřebnou dávku sebevědomí a i naše tělo bude šťastnější. Myslete na to, že dokud se nenaučíte milovat svoje tělo takové jaké je, nebudete spokojení, ani když zhubnete. Stále si nebudete připadat dokonalí.
K tomu, abychom milovali sami sebe a byli tím pádem se sebou co nejvíce spokojení, potřebujeme základní pilíře fungování. A těmi jsou, už téměř notoricky známé složky:

  • spánek
  • kvalitní strava
  • pohyb a sport
  • pitný režim

Jakmile dobře spíme a nemusí to být dlouhé hodiny, protože i u spánku je kvalita více než kvantita, vstává se nám lépe a svět je hned „růžovější“.
Pokud tělu dopřáváme dostatek těch správných potravin a naše strava je vyvážená (s čímž, vám mohou pomoci naše jídelníčky), tělo je zdravější, cítí se lépe a i vaše nálada je pak hned lepší. Po příliš velkém množství sacharidů ve stravě jste častěji unavení a podráždění.
Znáte běžce, který by se neusmíval? Já tedy ne. Každý sportovec vyplavuje hormony štěstí jak na běžícím páse. Je uvolněný a má tedy více nakročeno k tomu, být sám se sebou spokojený.
Pitný režim už jen doladí celý komplet. Jakmile dostatečně pijete, nepociťujete tak silnou únavu, tělo se nezavodňuje a celkově je vám lépe.

Proč ženy touží po dokonalosti?

Žádá si to dnešní doba. „Musíte“ být skvělá, perfektní a úžasná. Staráme se o své děti, partnery, rodiče, přátelé, kamarádky, jsme hostitelky a pracující ženy. Vždy se po nás chce perfektně odvedená práce. Ale nechce jí po nás jen tak někdo, chceme jí my samy. To my jsme k sobě tak náročné. Je na čase se zastavit a říct si, jak docílit toho, abychom se měly více rády.

Sepište své kvality

Věděli jste, že většina z nás neumí pojmenovat téměř nic z toho, co děláme dobře? Neumíme se pochválit. Za to ve vyprávění o tom, v čem jsme příšerní, se celkem dobře vyžíváme.

Vaše ideální váha

Zapomeňte konečně na nějaké sci-fi číslo. Vzpomeňte si na dobu, kdy jste byli nejblíže své „spokojené“ váze. Nešlo pak už hubnout dál? Smiřte se a dejte si ono číslo jako svou ideální váhu, třeba se pak konečně posunete dál.

Aktivity, které vás dělají šťastnými

Sepište si, co děláte rádi. Chodíte rádi do kina? Nebo si jen tak sednout se známými na kávu? Chodíte rádi běhat? Rádi luxujete? Čtete? Háčkujete? Nepřemýšlejte jen o tom, jak vypadáte, ale věnujte se tomu, co máte rádi.

Rovnováha ve cvičení

Zoufale vás nebaví cvičit zumbu, ale stále tam chodíte, protože je to prostě moderní a sousedka říkala, že po tom zhubla? Vyprdněte se na to a běžte si za sportem, který vás bude bavit. Snažte se sporty také vyvážit a věnujte se nejen posilování, ale také kardiu a neméně důležitému odpočinku.

Odměňujte se

Čas od času je potřeba si udělat radost. Znám spoustu žen, co si nekoupí nic, jak je rok dlouhý a stále jen čekají, kdy si na ně někdo vzpomene. NE! Teď hned je čas na to koupit si třeba jen malý bloček, do kterého si napíšete své pokroky a nové recepty. Nebo si kupte krásný kousek sportovního oblečení, ať vám jde ta péče o tělo zase o kousek lépe.

Užívejte si dobré jídlo

Myslíte si, že zdravé jídlo je hnusné? Ale kdeže. Nejbarevnější a nejkrásnější talíře s jídlem jsou právě ty zdravé. Už jste někdy viděli fotku krásně naservírovaného smažáku s hranolkama a tatarkou? Asi jste si sami odpověděli. Jídlo je radost, a pokud vám to pomůže, foťte si jídla, sdílejte recepty, vymýšlejte, učte se, vařte pro přátele. A kupte si perfektní krabičku na jídlo do práce.

Změňte prostředí

Všeobecně je známo, že když s čímkoliv začínáme, potřebujeme o tom mluvit a mluvit a mluvit. Obklopte se lidmi, kteří jsou na stejné vlně a salát v krabičce vám pochválí a nebudou se vám vysmívat.

Nebuďte paranoidní

Svět není postavený tak, že by na vás každý zíral a ihned přemýšlel o tom, co jste za individuum. Tak tomu prostě není. Každý máme své starosti, ale někdy se sami sebou zaobíráme natolik, že to až škodí.

Važte si sami sebe

Vždyť jste přeci úžasní!

Dávejte si reálné cíle

Vyzkoušejte nové věci. Omezte své špatné návyky a přijměte za své nové cíle, třeba některé z těchto bodů.

Pokud jste šťastnější, je takové i vaše okolí. Předáváte svou radost a svou energii dál, lidé vás rádi vyhledávají, mají vás rádi, považují vás za svůj vzor a to všechno přirozeně vede k tomu, mít se ještě raději.
A pokud se opravdu nemáte rádi, nebojte se a vyhledejte odborníka. Vždyť život není jen o čištění zubů, promazávání kůže a mytí vlasů. I duševní hygiena je moc důležitá.

Ti nejsilnější a nekrásnější lidé jsou právě ti, kteří se mají rádi.

Buďte takoví i vy!

Vytvoř si účet a získej tyto skvělé výhody

Dárečky DÁRKY A ODMĚNY Sbírání lováčků a soutěže
Profil OSOBNÍ PROFIL Zaznamenávej a sleduj svůj progres
Plánky a tipy PLÁNKY ZDARMA TOP-Tipy na cvičení

Znáte nás z médií