Krásný den,

jestli jsem někdy s něčím opravdu bojovala, tak s "madly lásky". Stehna mě trápila jen do té doby, než jsem objevila běh, pak šla dolů snad sama. Břicho spraví jídlo (proto nikdy u mě nebylo dokonalé - cha). Zadek potuní dřepy a výpady a co s těmi madly? Přetékají přes kalhoty, drží se jako klíště. Možná, že na tom něco bude. Klíště se taky dříve vytáčelo pryč a na ta madla platí taky určitá forma točení se. Jdeme tedy na to, jak se jich zbavit a proč tam vlastně jsou?

Madla lásky - co to je?

Madla jsou v oblasti nad pánevní kostí nebo nad úrovní boků, chcete-li. Je to ta část, kterou s oblibou štípou a chytají muži. Mě to vždy maximálně vytáčí :D Přijde manžel, myju nádobí a on mě přesně za ta místa chytne, zalomcuje s nimi a já cítím ten stisk ještě iks minut poté a pak jsem vzteky bez sebe, proč mám tuhle hroudu vlastně na těle.

Madla lásky nebo muffiny - proč tam jsou?

Často se traduje, že je to vlastně kvůli moderním trendům. Začalo to vlastně s módou bokových kalhot, krátkých tričínek a sukýnek, na kterých bylo co nejméně látky. Jak se naše tělo přirozeně snaží chránit a držet důležité orgány v teple, tak se nabaluje v těchto oblastech tukem. Stejně tak se této oblasti nejhůře zbavujeme. Tuk většinou odchází z této oblasti až v naprostém závěru vašeho snažení. Velmi často jsou vidět dívky nespokojené právě s touto oblastí, i když byste jinak za jejich postavu vraždily. Je to přirozený vývoj. Každý v nějakém bodě začneme a jak chceme vše vyladit k dokonalému obrazu svému, vidíme stále nějaké nedostatky.

Také si tělo může bránit své reprodukční orgány, proto odchází nejdříve tuk, který je pro ženské tělo v podstatě nepotřebný, tedy např. tuk z prsou a nejpozději odchází z oblasti, která chrání naše bříška a přilehlé okolí.

Nebo zkrátka jen jíme špatně a málo se hýbeme :)

Madla lásky - jak se jich zbavit?

Bude to znít jako klišé ale nejdůležitější v tomto bodě je strava. Chceme se zbavit tuku a ten nejlépe odstraníme úpravou jídelníčku a samozřejmě cvičením, ovšem nezbavíte se jich cvičením na břicho.

Nejdříve bych volila teplé oblečení v oblasti boků, abychom zbytečně neprochladly. Stále prostě holčiny lépe vypadají, než aby byly v teple.

Jaké tedy zvolit cviky?

  1. TWIST - vzpřímený postoj a střídavě k sobě přitahujeme vždy protilehlý loket s kolenem
  2. CARDIO - nejlepší bude ten tuk z této oblasti spálit, opět mi nejvíce sedí běh
  3. VYTÁČENÍ Z PRKNA - klasické prkno/plank ale vytáčíme vždy jednu ruku vzhůru a díváme se za ní
  4. ÚKLONY - vzpřímený mírně rozkročený postoj, ruce nad hlavu a vložit mezi ně gumu/provázek/ručník a ukláníme se na jednu a na druhou stranu
  5. BŘIŠNÍ TANCE
  6. CVIČENÍ S OBRUČÍ
  7. ROTANA - určitě znáte už ze skříní našich babiček - kolečko na kterém se jen pohybem trupu "točíte"

Všem se nám ale cvičí lépe, pokud máme předlohu, tak si dáme i nějaké video.

Další naše video na Facebooku zde

Ať se vám dobře cvičí.

P.S. Videa je také možno vyhledávat pod slovním spojením "muffin top", "love handle", "booty".

Vytvoř si účet a získej tyto skvělé výhody

Dárečky DÁRKY A ODMĚNY Sbírání lováčků a soutěže
Profil OSOBNÍ PROFIL Zaznamenávej a sleduj svůj progres
Plánky a tipy PLÁNKY ZDARMA TOP-Tipy na cvičení

Znáte nás z médií